Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kültür ve Kongre Merkezinde Şehit Yakını ve Gazi Ataması Gerçekleştirildi

3713 Terörle Mücadele Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ataması onaylanan 2028 Şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerimizin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmesine ilişkin kura töreni 27 Ekim 2016 tarihinde saat 11:00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleşen törende Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'da hazır bulundu.
 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen atamaya İlimizden 21 şehit yakını ve gazimiz ile İl Müdürümüz Serdal ÇELİK ve şehit gazi birimi personelimiz Ali BÜYÜKARDIÇLI katıldı. Kayseri İlimize ise toplamda 30 şehit yakını ve gazi ataması gerçekleştirildi.
 

Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, katılımlarından dolayı İl Müdürü Serdal Çelik ile beraberindeki şehit yakını ve gazilerimize teşekkür ederek memnuniyetlerini belirttiler. İl Müdürü Serdal Çelikte Sayın Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'ya, kendilerine verdikleri destek için teşekkürlerini iletti.


Sonraki Sayfa: Kayseri Gönüllü Kuruluşlar Sözcüsü ile birlikte İl Müdürümüze ziyaret

Önceki Sayfa : Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu yoğun katılımla kutlandı