50 YILLIK ÇINARLARLA BİR YILLIK EVLİ FİDANLAR BİR ARAYA GELDİ

Kayseri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce 15-21 Mayıs Uluslararası Aile Haftası kapsamında 20 Mayıs 2019 tarihinde 50 Yıllık Çınarlarla Yeni Evli Fidanlar Bir Araya Getirildi.
İl Müdürlüğü binasında düzenlenen etkinlikte evliliği yarım asırı aşmış çiftlerle henüz evlilikte 1 yılı doldurmamış çiftler buluşturuldu. Evliliği 50 yılı aşmış örnek çiftlerin mutluluklarının sırrını yeni kuşaklara kalıcı olarak aktarmalarını sağlamayı amaçlayan projenin açılış konuşmasını yapan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Psikolojik Danışman Nevzat ÖZER ‘Toplumun en temel birimi olan ailenin ve aile yapısının korunarak geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması önem arz etmektedir. Özellikle son zamanlarda Dünyada ve Ülkemizde artan boşanma oranları, toplumun en önemli temel taşlarından biri olan ailenin hasara uğradığının göstergesi. Sağlıklı bir toplumun var olması sağlıklı aile ortamında yetişmiş bireylerin varlığıyla mümkün olabilmektedir. Bu kapsamda biz 50 yıl üzeri evli çınarlarımızın yeni evli fidanlarımıza örnek teşkil etmeleri amacıyla bir araya getirdik. TÜİK 2018 verileri gösteriyor ki insanların %70’ini ailesi mutlu ediyor’ dedi.
Program 50 yıllık çınarların ‘Gençlerimize tavsiyeler, uzun evliliğin sırları, evlilikte yaşanacak sorunlar nasıl bertaraf edilir’ konulu konuşmalarının ardından yeni evli fidanların evlilik üzerine konuşmalarıyla devam etti. Programa davetli çiftlere hediye takdimi yapılmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Ahat TAŞÇI konuşma yaptı. Program Kayseri Psikodrama Enstitüsü Başkanı Psikodramatist Şeref ALGUR ‘Evlilikte İlişkiler Konulu’ semineri ile sonlandırıldı.


 


Sonraki Sayfa: TURNUVA BİRİNCİSİ BELLİ OLDU

Önceki Sayfa : Şehit Aileleri ve Gaziler Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ile İftar Yemeğinde Buluştu