Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Vali Yardımcımız Ali USLANMAZ başkanlığında Kayseri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz toplantı Salonunda yapıldı.
Düzenlenen Komisyon Toplantısına, Kayseri Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü, 1. Kadın Konukevi Müdürlüğü, 2. Kadın Konukevi Müdürlüğü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi (Kayseri Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi), Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, ,İl Jandarma Komutanlığı, Kayseri İl Müftülüğü, Kayseri Barosu, Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), Kadın ve Demokrasi Derneği yöneticileri katılım sağladı.
Toplantıda, Kadının Stratejisi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı 2018-2023 hakkında ŞÖNİM Kuruluş Müdür Vekilimiz Beyhan ERSÖZ tarafından sunum yapılmış, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiş, ŞÖNİM Personeli Psikolog Esra ÇELİK tarafından da Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler ile ilgili sunum gerçekleştirilmiş ve 2019 yılının ilk altı ayının değerlendirilmesi yapılmıştır.
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı, görüş ve önerilerin paylaşımıyla sona erdi.