Şehit Aileleri ve Gaziler Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ile İftar Yemeğinde Buluştu

Kayseri Valiliği öncülüğünde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Şehit Yakınları, Gaziler, Muharip Gaziler ve yakınlarına iftar yemeği verildi.
İftar yemeğine Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ve eşi Aysel GÜNAYDIN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke ve eşi Sevil TEKE, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh BÜYÜKKILIÇ ve Necmiye BÜYÜKKILIÇ, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.
İftar yemeğinde bir konuşma yapan İl Müdürümüz Nevzat ÖZER; Siz Aziz şehitlerimizin değerli aileleri, aziz şehitlerimizin, bizlere emaneti, yadigârısınız. Çünkü sizler en değerli varlıklarınız, çocuklarınızı, eşlerinizi, kardeşlerinizi, kısacası en sevdiklerinizi, bu vatan için, bu millet için feda ettiniz. Hepsinin ruhu şad olsun. Siz değerli gazilerimiz; Gazilik de şehitlik kadar ülvi bir mertebedir. Çünkü sizler, Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için üstün cesaret, feragat ve kahramanlıklar gösterdiniz, vatanımız için canlarınızı ortaya koydunuz, bu kutsal görev sırasında yaralanıp gazi oldunuz. Bunun herhangi bir karşılığı söz konusu olamaz. Bu vatan, bu millet, size minnet ve şükran borçludur, dedi.
Valimiz Sayın Şehmus Günaydın iftardan önce yaptığı konuşmada, “ Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin yapmış oldukları fedakârlıkları hiçbir zaman unutmayacağız. Bunun için de gece gündüz demeden çalışıyoruz.” diye konuştu.
Valimiz Sayın Şehmus Günaydın, konuşmasının devamında kendi cep telefon numarasını iftara katılan şehit aileleri, gaziler ve yakınlarına vererek, şehit aileleri ve gazilerimizin bir sıkıntıları, dertleri ve talepleri oldukları zaman direk bu numaradan kendisine ulaşabileceklerini ifade etti.
Programın sonunda şehit aileleri ve gazilerimiz ile tek tek ilgilenen Vali Günaydın ve eşi Aysel Günaydın, şehit aileleri, gazi ve yakınlarının sorunlarını dinleyip, dileyenler ile fotoğraf çektirdi.