Sosyal Çalışma Programından Öğrenciler Çok Memnun Kaldı

Kamu kurum ve kuruluşları işbirliğinde sadece üniversite öğrencilerinin yaz tatili döneminde belirlenen alanlarda çalışacağı 360 kişilik geçici süreli sosyal çalışma programı uygulaması kapsamında kura çekimi sonucunda İl Müdürlüğümüzde stajlarını yapacak üniversite öğrencileri 3 hafta önce işbaşı yaptı.
İl Müdürümüz  Nevzat ÖZER yaptığı  açıklamada; Hayata geçirilen Sosyal Çalışma Programı'nın Cumhurbaşkanlığının İcraat Programları içinde yer aldığını, bizde bakanlık olarak projeyi oldukça önemsiyoruz, gençlerimiz  bu programla  hem çalışma disiplini kazanıp hem de sosyal sorumluluk bilinci sahip olacaklar, dedi.
Sosyal Çalışma Programlarıyla; doğanın ve kültürel mirasın korunmasından restorasyon çalışmalarına, kütüphanelerin bakımından kamuda sunulan sosyal hizmetlerin geliştirilmesine, tarımdan spor aktivitelerine kadar pek çok alanda gençlerin enerji ve yeteneklerinden istifade edilecek. Öğrenciliklerinin bitiminde gençlerin iş hayatına atılırken; takım içinde çalışma, organize olabilme, iletişim kurabilme ve problem çözme gibi sosyal becerilerini geliştirebilecekler.
İl Müdürümüz Nevzat ÖZER, Sosyal Çalışma Programı öğrencilerinin çalışmalarını yerinde incelemek ve değerlendirme yapmak için öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencilere başarılar dileyerek, bu önemli deneyimleri unutmamaları temennisinde bulundu.