İL MÜDÜRÜMÜZ DENETİMLERE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR.

İl Müdürümüz Nevzat ÖZER, İl Müdür Yardımcımız Ekrem KAYAASLAN ile birlikte Müdürlüğümüze bağlı 75. İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğüne ziyarette bulundular.

Engellilerimize yönelik hizmet veren bu kuruluşumuzda Engellilerimiz ve Personellerimizle bir araya gelen İl Müdürümüz, Engellilerimizin durumları ve çalışmalar hakkında Kuruluş Müdürü Kadriye YURTSUZ'dan bilgi aldı. İncelemelerine devam eden İl Müdürümüz, Engelli çocukların ve bireylerin emanetinin önce Allah'a sonra Devlet olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ait olduğunu belirtti. Bu çocukların yaşamdan kopmadan eğitilebilir ve öğretilebilir seviyeye getirmek, sosyal yaşama adaptasyonlarını sağlamak, onları iş ve meslek sahibi yapmanın temel görevlerimiz olduğunu söyledi.

Engelli bireylerimizin toplum içinde kendi kendilerine yeterli olmalarını sağlayacak yetiştirme ve iyileştirme programları hazırlamak, uygulamak ve ailelerini bilinçlendirmek, onlara yol göstermenin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak temel hedeflerimizin arasında olduğunu belirtti.

Çalışmalarımızda her zaman sonuç odaklı kollektif hareket etmek, personellerimiz ile fikir alış verişinde bulunarak İl Müdürlüğümüzü bir adım öteye taşımanın gayreti içinde olunacağını belirtti ve Personellerimize çalışmalarında başarılar diledi. 

Sonraki Sayfa: Şehit Piyade Uzman Çavuş Selim ŞENER'in Ailesine Ziyaret

Önceki Sayfa : Şehidimiz P. Uzm. Çvş. Kadir ÇELEBİ'nin Ailesine Şehadet Belgesi Verildi