Zor Çocuklarla Baş Etme Konulu Konferans

İl Müdürümüz Psikolojik Danışman Nevzat ÖZER, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak toplumun birçok kesime hitap ettiklerini ve bu konuda ne denli ağır sorumluluklar aldığımızın farkında olduklarını dile getirdi.

İl Müdürümüz Nevzat ÖZER, Bakanlığımız toplumda örselenmiş, şiddet görmüş, ihmal veya istismara uğramış, engelleri ve çeşitli nedenler ile normal yaşamını sürdüremeyen çocuk ve yetişkinlere hizmet vermektedir. Bu hizmetler de kuruluşlarımızda çalışan meslek elemanı, bakım personeli, hizmetli vb. kişiler eli ile verilmektedir. Hizmetlerimizin kaliteli bir şekilde sürdürülebilmesi için personelimizin eğitim ve motivasyonları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu amaçla 2017 yılında Müdürlüğümüz personeline yönelik ayda iki kez olmak üzere hizmet içi eğitim planlaması yapılmış olup bunlardan ilki 11.01.2017 günü sat: 10.00 da konferans salonumuzda gerçekleştirmiştir. İlk eğitimimizde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünden Dr. Ayşe IRMAK ve Dr. Zeynep Müshil ŞAN’ın sunumları ile “ Zor Çocuklarla Baş Etme Yöntemleri” konusu işlenmiştir. Eğitimimize Meslek Elemanı ve Bakım Personelinden oluşan 144 kişi katılımıyla gerçekleşmiştir. Bu eğitimlerimiz yıl boyunca devam ettirilecektir.

İl Müdürümüz Nevzat ÖZER daha sonra Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerine sunumlarından dolayı teşekkürlerini ifade ederek, Teşekkür Belgelerini takdim etti.


 


Sonraki Sayfa: Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi

Önceki Sayfa : Kayseri Sağlık-Sen Şube Başkanından İl Müdürümüz Nevzat ÖZER'e Ziyaret